Vkladový účet, spořící účet

Operativní leasing

Spořící účet

Operativní leasing je ve zkratce pronájem určité věci, jako třeba auto. Leasingová společnost vám poskytne na dobu, kterou si sjednáte zapůjčení auta plně pro vaše potřeby. Vy platíte měsíční nájemné a auto využíváte.

V rámci operativního leasingu na sebe leasingová společnost bere veškerá rizika týkající se vlastnictví, provozování i poškození vozidla. Pokud se vám na autě něco zničí, zavoláte na číslo, které dostanete od leasingové společnosti a zařídíte si servis. Tento druh leasingu se využívá především, pokud chcete auto využívat jen nějakou dobu, protože po uplynutí sjednané doby auto vracíte zpět leasingové společnosti.Finanční leasing

Oproti operativnímu leasingu se tento typ poměrně liší. Funguje ve své podstatě jako půjčka na auto, poskytovaná přímo autosalonem. Vy tedy auto získáte do svého vlastnictví úplně až po splacení celého leasingu. Lidé často uvažují nad tím, zda využít leasing nebo klasický bezúčelový úvěr. V případě finančního leasingu je běžné, že jsou úroky o dost vyšší než u klasické půjčky a auto o hodně přeplatíte.

Úvěr nebo leasing

Pokud si auto berete na operativní leasing, je v tomto případě lepší leasing než klasický úvěr. Pokud byste si úvěr vzali, auto sice připadne zcela vám, ale zaplatíte za něj více, než u leasingu. Pokud ovšem váháte, zda využít úvěr nebo finanční leasing, většinou je lepší zvolit bezúčelový úvěr.

Vkladový účet

Zaplatíte za něj méně a nemáte žádný závazek vůči prodejci auta. Auto máte ve svém vlastnictví ihned, a pokud si úvěr vezmete trochu větší, můžete ho využít na povinné ručení nebo splátky onoho úvěru. Pokud se tedy rozhodujete nad koupí auta, projděte všechny možnosti, které máte a vypočítejte si, která vás vyjde nejlépe vůči vašim potřebám.
Další články: