Devizový účet

Devizový účet

Devizový účet v EUR

Založit si v dnešní době devizový účet může opravdu každý, otázka spíše je k čemu a komu může být dobrý. Takový druh účtu nabízejí všechny banky a jeho zřízení je běžně zdarma. Pojďme se tedy podívat, pro koho je devizový účet vhodný.

Běžný devizový účet

Běžný devizový účet má podobné parametry jako klasický běžný účet s tím rozdílem, že je vedený v cizí měně. Nejčastěji bývá veden v EUR a USD, ale některé banky nabízejí i další měny. Pro Váš devizový účet si můžete vybrat internetové bankovnictví a platební kartu stejně jako u běžného účtu.Jak funguje devizový účet

Co se týče úroků, jež nabízí devizový účet a kterými jsou Vaše finance zhodnocovány, věřte tomu, že stejně jako u běžného účtu na nich nezbohatnete. Důležité je vědět, že Vaše prostředky vedené v cizí měně jsou vázány ke kurzu koruny a pro Váš devizový účet je tak podstatné, zda koruna k dané měně posiluje nebo naopak oslabuje.

Devizový účet

Komu je devizový účet určen

Devizový účet je tedy nejvhodnější pro ty, kteří cestují častěji do zahraničí, je jim vyplácena výplata v cizí měně nebo obchodují v jiných státech.

Úrokové sazby

Jak jsme si již řekli, úrokové sazby, které nabízí devizový účet jsou nízké a tudíž nedostačující pro zhodnocení vkladu. Konkrétně se pohybují zhruba od 0,05 % do 0,5 %, přičemž výše hodnoceno bývá EUR oproti USD.
Náš tip: Zajímavosti, rady a tipy o půjčkách online se dočtete například na webovém portálu Maxi-Půjčky.cz.

Další články: