Vkladový účet, spořicí účet

Vkladový účet, spořicí účet

spořicí účet

Vkladový účet zvaný také spořicí účet je v poslední době hodně oblíbený produkt a tento typ účtu nabízejí všechny tuzemské banky.

Jedná se o zajímavou variantu ke klasickému běžnému účtu a jak sám název napovídá, spořicí účet umí spořit.Co představuje spořicí účet

Spořicí účet je bankovním produktem, se kterým můžete spořit a zároveň mít své finance stále k dispozici. Jedná se tak o zajímavou alternativu k termínovanému účtu, s tím rozdílem, že v rámci termínovaného vkladu máte své peníze na určité období blokované, kdežto vkladový účet Vám ponechává jistou variabilitu.

Pro koho je vkladový účet určen

Vkladový účet je tedy určen pro všechny, kteří mají určité volné prostředky k dispozici a rádi by je zhodnotili vyšším úrokem, než jaký nabízí běžný účet. Spořicí účet je určen pro střednědobé spoření a nastavit si jej můžete podle své vlastní finanční situace.

Spořicí účet – výhody

Vkladový účet

Dvě základní výhody, které nabízí spořicí účet jsme si již řekli: vyšší úrok než u běžného účtu a možnost mít své prostředky k dispozici. Co však dělat když jste si například uložili určitou částku na Váš vkladový účet, ale okolnosti Vás nutí částku vybrat? O své finance nepřijdete, přijdete pouze o výnos z úroků.

Výše úroků

Každý spořicí účet, ať už se jedná o jakoukoli banku má variabilní nastavení úroků, které je závislé na konkrétní částce a časovém období, po které chcete své finance zhodnocovat. Obvykle se pohybuje zhruba od 1 % do 2,5 %, ale můžete se setkat také s vyššími i nižšími úroky, které vkladový účet nabízí.


Věděli jste, že...
...peníze, které si spoříte ať už v rámci spořicích účtů u bank, nebo i v různých kampeličkách či stavebních spořitelnách, jsou garantovány Garančním systémem finančního trhu? Pokud tedy dojde ke krachu některého z členů tohoto systému, má klient zaručené, že se mu alespoň část rezerv vrátí zpět.
Náš tip: Zajímavosti, rady a tipy o půjčkách online se dočtete například na webovém portálu Maxi-Půjčky.cz.

Další články: