Úvěrový účet

Úvěrový účet

Standardní úvěrový účet

10/04/2016

Dalším z řady produktů je takzvaný úvěrový účet, který ovšem není klasickým bankovním účtem jak by se na první pohled mohlo zdát.

Nabízí ho většina bankovních finančních institucí, proto se pojďme podívat co se za pojmem úvěrový účet skrývá.Co je to úvěrový účet

Úvěrový účet je účtem u věřitele, tedy u toho, kdo Vám půjčuje určitou sumu peněz, a slouží jako záznam věřitele o výši Vašeho úvěrového limitu, výši čerpání a době čerpání. Úvěrový účet slouží také k informacím o placení splátek a aktuálním zůstatku úvěrového limitu.

Z čeho vychází úvěrový účet

Úvěrový účet vychází jednoduše z toho, že si v bance nebo jiné finanční instituci vypůjčíte peníze. Může se jednat o spotřebitelský úvěr nebo hypotéku, podstatné je, že se díky tomu zavazujete ke splácení dluhu a právě úvěrový účet slouží k jeho evidenci.

Úvěrový účet

Úvěrový účet – poplatky za vedení

Pokud si v České republice vezmete úvěr, musíte, bohužel, počítat s tím, že Váš úvěrový účet bude zpoplatněn a to nemalou částkou. Zajímavostí na tomto místě je to, že v sousedním Německu byl nejvyšším civilním soudem prohlášen tento poplatek za nezákonný a tudíž je tam úvěrový účet veden zdarma.

Pravidelné platby

Každý úvěrový účet předpokládá pravidelné platby, které se nevyplácí podcenit, vzhledem k sankcím, které by Vás čekaly. Buďte proto opatrní a plaťte svůj úvěrový účet vždy včas.
Náš tip: Zajímavosti, rady a tipy o půjčkách online se dočtete například na webovém portálu Maxi-Půjčky.cz.

Další články: