Termínovaný účet

Termínovaný účet

Termínovaný účet s vysokým úrokem

Termínovaný účet může být vhodnou variantou pro toho, kdo disponuje dočasně volnými finančními prostředky a rád by je dále zhodnotil.

K dispozici jsou také další možnosti zhodnocení, jako je spořící účet nebo podílové fondy, pojďme se tedy podívat, co přináší termínovaný účet.Jak funguje termínovaný účet

Termínovaný účet je založen na tom, že poskytnete bance své peníze k dispozici na předem dohodnuté období a banka Vám za to vyplatí odměnu v podobě úroků z vložené částky. Termínovaný účet tak zakládáte na určité období, během kterého nemůžete se svými financemi disponovat.

Termínovaný účet – výše úroků

Termínovaný účet

Termínovaný účet nabízí výhodnější zvýhodnění Vašich financí, než spořící účet a nižší než podílové fondy. Oproti podílovým fondům máte ale jistotu, jelikož Vaše finance jsou ze zákona pojištěny. Úroková míra pro termínovaný vklad může dosahovat až zhruba 5 %, což je ale závislé na bance, ve které si jej zřídíte, výši vkladu a době jeho poskytnutí.

Další parametry

Dalšími parametry rozhodujícími pro termínovaný účet může být také to, že většina banka vyžaduje minimální vklad, který může být pár tisíc, ale někdy také několik desítek tisíc korun. U úrokové sazby máte většinou na výběr pro váš termínovaný účet mezi fixní s azbou na celé období a pohyblivou, která je závislá na situaci na finančních trzích.
Náš tip: Zajímavosti, rady a tipy o půjčkách online se dočtete například na webovém portálu Maxi-Půjčky.cz.

Další články: