Běžný účet

Běžný účet

Výhodný běžný účet

Základním bankovním produktem je běžný účet nazývaný také osobní účet

Tento produkt je základem nabídky každé banky a může mít několik specifických podob, ať již mezi jednotlivými bankami nebo v rámci jedné banky. V této části se na běžný účet podíváme podrobněji.K čemu slouží běžný účet

Běžný účet slouží k běžným bankovním transakcím. Klient si na svůj účet ukládá své finance, se kterými může dále nakládat, tzn. jeho prostřednictvím platit za zboží a služby, zadávat hromadné a jednorázové platební příkazy. Na běžný účet si tak třeba můžete nechat posílat výplatu a pak s ní dále nakládat podle svých potřeb.

Nejvýhodnější běžný účet

Často vyhledávaným termínem je nejvýhodnější běžný účet, ale rovnou si zde můžeme říct, že se jedná o poněkud zavádějící termín. Ono totiž nejvýhodnější je především jak pro koho Pokud například využíváte minimum bankovních služeb, bude pro Vás nejvýhodnější běžný účet bez poplatků, v opačném případě pro Vás poplatky nebudou to nejdůležitější.

Běžný účet

Běžný účet – služby

Abyste mohli svůj běžný účet využívat naplno, potřebujete k němu některé služby, které mohou být již jeho součástí. Jsou to především platební karty a služby přímého bankovnictví.

Založení účtu

Běžný účet si můžete založit u kterékoli tuzemské banky a nebudete k tomu většinou potřebovat více než občanský průkaz. Dokonce už ani nemusíte nikam chodit a můžete využít moderního způsobu a založit si běžný účet online.
Náš tip: Zajímavosti, rady a tipy o půjčkách online se dočtete například na webovém portálu Maxi-Půjčky.cz.

Další články: