Inteligentní účet

Inteligentní účet

Inteligentní účet přemýšlí za Vás

Pokud máte na svém běžné účtu volné prostředky, které byste rádi co nejlépe zúročili, můžete využít bankovní produkt, který se jmenuje inteligentní účet.

Tuto formu účtu dnes už nabízí většina bank a není tedy problém si takový produkt vybrat.Co nabízí inteligentní účet

Inteligentní účet funguje na principu převádění volných finančních prostředků podle zadaných kritérií na výhodněji úročený produkt. Můžete si tak nastavit, že pokud na Vašem účtu dojde k dosažení určité částky, inteligentní účet zařídí, že finance nad tuto částku budou převedeny na lépe úročený produkt, podle Vašeho zvážení.

Kam všude inteligentní účet převádí peníze?

Inteligentní účet

Inteligentní účet si můžete nastavit tak, aby Vám převáděl Vaše volné finance například na terminovaný účet, spořící účet nebo podílové fondy. Záleží na tom, jaké možnosti nabízí konkrétní banka a především potom na Vás, kam bude vaše finance inteligentní účet převádět.

Jak jej vybrat

Vybírejte inteligentní účet podle toho, kde chcete, aby Vaše peníze byly úročeny. Největší úroky nabízejí podílové fondy, ovšem s jistou mírou rizika, termínovaný účet má relativně vysoký úrok také, ale peníze máte na určité období blokované a spořící účet zase nabízí nižší úrok, ovšem finance máte k dispozici. Pokud zvážíte tato kritéria, zjistíte, jaký inteligentní účet bude pro Vás nejvhodnější.
Náš tip: Zajímavosti, rady a tipy o půjčkách online se dočtete například na webovém portálu Maxi-Půjčky.cz.

Další články: